Piaskowanie i ścierniwo do piaskowania

Piaskowanie polega na ściąganiu (starciu, zbiciu), odpowiedniej grubości zniszczonej/brudnej warstwy aż do uzyskania oczekiwanego efektu. W tym celu wykorzystujemy dwie różne metody oczyszczania oraz stosujemy odpowiednią wielkość (w zależności od podłoża) ścierniwa a dokładnie piasku kwarcowego.

HYDRO-PIASKOWANIE idealnie nadaje się do regeneracji kamienia, oczyszczania elewacji starego typu (cementowej), klinkierowej a także murków, ogrodzeń, betonu, cegieł. Ściągania starych powłok lakierniczych, wykwitów, mleczka cementowego, itp. Największą zaletą wyżej opisanej technologii jest praktycznie zero skutków ubocznych (takich jak zapylenie, emisja kurzu i innych zabrudzeń) jak przy piaskowaniu na sucho gdyż nośnikiem ścierniwa nie jest powietrze lecz woda.

PIASKOWANIE w kabinie, najlepsze rozwiązanie obróbki metalu i liternictwa idealne do oczyszczania felg, antyków, elementów silnika, nadwozia, ram motorów, praktycznie wszystko co nie przekracza 2m długości. Możemy również wypiaskować dowolne wzory i litery na wybranym materiale. Wszystkie takie zlecania realizujemy i wyceniamy indywidualnie.

Oferta na piasek kwarcowy:

Piasek kwarcowy, płukany, suszony, siany. Pakowany w papierowe worki po 25kg. Stosowany do piaskowania na sucho jak i na mokro. Doskonale nadaje się do tynków, żywic oraz do filtrów (spełnia normy, posiada atesty) a także do zasypywania kostki brukowej, kamieni w ogrodzie, do akwarium, do oczek wodnych wszędzie tam potrzebny jest ładny i estetyczny kamyczek. To jest 1 klasa jakości piasku. Dostępne wielkości:

0,1mm - 0,3mm 1,1mm - 1,6mm
0,1mm - 0,5mm 1,4mm - 2,0mm
0,2mm - 0,8mm 2,0mm - 3,0mm
0,5mm - 1,0mm 3,0mm - 5,0mm
0,8mm - 1,2mm 4,0mm - 8,0mm